GUGAR; içinde bir fikir olan,
doğal ağaca dokunan,
farklı ve zamansız ürünlere sahip
bir ahşap tasarım markasıdır.

Sıradanlıktan hoşlanmayan, estetik kaygısı olan,
popüler kültürden uzak ve
sanatsever bir kitleye hitap eder.


Artık yozlaşmaya doğru giden toplumlarda yaşıyoruz. Eskiden doğru bulduğumuz, pozitif saydığımız değerlerin artık pek kıymeti yok. “İyi”nin, estetiğin, güzelin de pek bir önemi kalmadı. İçinde bir ruh taşıyan şeylerden uzaklaşıyoruz. Popüler kültürün alıp başını yürüdüğü, birbirini yiyen insanların yarıştığı programlar ve diziler başında hayatların geçtiği dünyalardayız.

Böyle bir ortamda zamanın kıymeti azalıyor. Zamanla güzelleşen, eskiyen, eskidikçe değerli olan ne varsa kayboluyor. Anı yakalayamıyoruz, anı biriktiremiyoruz. 24 saatte silinen hikayeler içinde yaşıyoruz.

Bunun sonucunda ortaya çıkan her şey; yediğimiz yemekten, dinlediğimiz müziğe kadar tatsız, tuzsuz, ruhsuz olmaya başladı. Her şeyin altında bir “boşvermişlik” var ve bu boşvermişlik bizi rahatsız ediyor. 
Tüm bunların yanında sürüden ayrılan, farkındalığı olan, duygusal insanların da var olduğunu biliyoruz. Bunlar üreten, yazan-okuyan, çizen-takip eden, çalan-dinleyen, yani dünyayı güzelleştiren insanlar.

GUGAR’ın derdi; farkındalığı olan bu insanların ruhlarını doyurabilecek işler üretmek. Bir yandan da yaratıcı insanlara, zanaat ve tasarıma hizmet etmek.

Son olarak bir şeyi daha devam ettirmek istiyoruz; “Dürüst İş Yapma” ahlakını sürdürmek, kimseyi kandırmadan, markaya değer verip ilişkiye girenlere daha fazla değer vererek yaklaşmak, bu konuda diğer markalara da öncülük etmek.